Sökün Gümrük
KURUMSAL

HAKKIMIZDA

SöKÜN GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ PROFİL


Sektörde 1991 yılından beri Gümrük Müşavirliği hizmeti vermektedir.

MERSİN merkez ofis ADANA ofis şubesiyle günümüz güncel teknolojik altyapı uygulamaları kullanılarak tüm MERSİN

ve ADANA gümrük müdürlüklerinde deneyimli gümrük müşaviri ve gümrük müşavir yardımcı kadromuzla tüm iş günlerinde aralıksız olarak her türlü gümrük müşavirliği hizmetleri en hızlı ve sorunsuz şekilde neticelendirilmektedir.

Araç filomuz ve kuryelerimizle sürekli evrak sirkülasyonu sağlanmakta, ofislerimizden online Gümrük beyannamesi ve online birlik tescili yapılmaktadır.

Yüksek bilgiye dayalı olarak yaptığımız işimizde en uygun personel istihdamını ve sürekliliğini sağlayarak yüksek kalitede gümrük müşavirliği hizmetlerin hep aynı beğenide sunabilmek için şirketimizde özel bir “insan kaynakları' sistemi uygulanmaktadır.

KURUMSAL GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ KAVRAMI

Yıllardır ihracat-ithalat-dış ticaret hizmelerini veren kişi yada şirketler sektörde Gümrükçü, Gümrük komisyonculuğu gibi sıfatlarla anılmış ve anılagelmiştir.İşte tam bu noktada SöKÜN profesyonel çalışmalar neticesinde kurumsallaşma sürecinde büyük mesafeler katederek kurumsal bakış açısını ve uygulamalarını sektörde hayata geçiren öncü Gümrük Müşavirliği şirketi olmuştur.Sökün Gümrük Müşavirliği kavramına bakış açısını kökten değiştirmiştir.

Sökün Gümrükçü ve Gümrük komisyonculuğu kavramlarına yeni bir bakış açısı getirerek Gümrük Müşavirliği kavramını ön palana çıkartıyor.

SORUMLULUK VE ŞİRKET GÜCÜ

Gümrük işlemleri yoğun bir iş tarfiğini içermektedir.Konu,genelde büyük değer ifade eden mal transferleridir.Gümrük işlemlerinde ideal olan; malın ülkelerarası sıfır hata ile naklidir.Bu değerler sadece Gümrük Müşavirliğibilgisi,sistem ve organizasyonla değil,çoğu zaman bir dizi işlem gerektiren, Gümrük Müşavirliği şirketinin gücüne de ihtiyaç duymaktadır. Bazen maddi,bazen manevi olarak karşımıza çıkan bu güç, asla kısa sürelerde elde edilmeyecek kadar kıymetlidir.Sökün Gümrük Müşavirliği işinin sorumluluğunu üstlenecek yeterli güce sahiptir.

İYİ İLETİŞİM FELSEFESİ

Günümüzde bilgisayar,makine ve her çeşit otomasyon iş dünyamıza ve özellikle Gümrük Müşavirliği hizmetine ne kadar hakim olursa olsun,her şey yine “insan' la başlayıp “insan' la bitmekte. Ve görülüyor ki, dünyamız ne kadar ileri gitse de, her şey insan için olduğuna göre bu hiç değişmeyecek… Hatta “İnsan Kaynakları Yönetimi' bilimi,günümüz “Markalar Dünyası'nda, işletmelerimizde “insan'ın her gün biraz daha fazla öne koyulmasını sağlayan sistemlerin geliştirilmesi üzerine çalışıyor. Bu sistemlerin buluştuğu yer; kurum içinde “motivasyon',kurum dışında ise “İyi Müşteri İlişkileri' olarak karşımıza çıkıyor… Gümrüklemenin karmaşık ve yüksek bilgi gerektiren bir süreç olduğu daha iyi ortaya çıkmaktadır.Sökün bir yandan,Gümrük müşavirliği gibi son derece zor bir konuda en iyi olmaya özen gösterirken,diğer yandan da müşterileri ile iyi iletişimi de kurum felsefesi haline getiriyor.

DENEYİM

Sökün gümrük müşavirliği meslekte 20 yılın verdiği bilgi ve tecrübe birikimiyle bugün hemen her tür ürünün ihracatını ve ithalatında tecrübelidir.

Sökün Gümrük

Sökün Gümrük olarak Misyonumuz

Uzman ve deneyimli kadromuzla, en gelişmiş teknolojiyi kullanarak, müşterilerimizin kanuni hak ve menfaatlerini daima koruyarak, işlemlerini hiçbir gecikme, cezai durum ve infiale düşürmeden minimum sürede sonuçlandırmaktır.

Sökün Gümrük

Sökün Gümrük olarak Vizyonumuz

önce hizmet anlayışıyla müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hızlı ve güvenilir gümrük müşavirliği hizmeti vermektir.

Sökün Gümrük

Personel Kardomuz

22 personelimizle Adana, Mersin, İskenderun ve Taşucu'nda hizmetinizdeyiz.

Sökün Gümrük

Sökün Gümrük olarak Vizyonumuz

Sökün Gümrük

Kalite Belgelerimiz

Kalite Belgelerimiz

Sökün Gümrük